menu
strona główna   /  Okna i drzwi PCV   /  Profil okienny GENEO

Profil okienny GENEO

Rewolucja w technologii okiennej - oferujemy swoim klientom unikalne rozwiązanie w zakresie techniki okiennej. To doskonały wybór dla osób, które cenią nowatorskie rozwiązania. System GENEO jest liderem w swojej klasie w zakresie efektywności energetycznej.

Pod względem energetycznym system GENEO jest niezaprzeczalnym liderem wśród profili o szerokości 86 mm. Stosując profile GENEO można realizować elementy okienne o najwyższej klasie efektywności energetycznej. Dzięki profilom GENEO zrealizujesz marzenia inwestora odnośnie komfortu mieszkania.

Unikalna receptura tworzywa RAU-FIPRO została opracowana przez specjalistów z REHAU. To niezwykle stabilne tworzywo przyszłości, otwiera nowe kierunki w branży okiennej. Zapewnia ono nadzwyczajne właściwości statyczne profili GENEO, bez potrzeby stosowania zbrojenia stalowego.

RAU-FIPRO to wynik ponad 60-letniego doświadczenia, niezwykłej innowacyjności i kompetencji REHAU w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Nowatorskie w branży zastosowanie tworzywa z włóknem szklanym nadaje profilom najwyższą stabilność i sztywność. Sprawdzone wielokrotnie w technologiach lotniczych i Formule 1 włókna szklane wkraczają obecnie w obszar techniki okiennej.

Najlepsze surowce wyjściowe i wysoko postawiona poprzeczka w odniesieniu do przebiegu procesu produkcji sprawiają, że profile z tworzywa RAU-FIPRO są długowieczne i spełniają najbardziej wygórowane wymagania techniczne i jakościowe.


 


Tworzywo RAU-FIPRO® odznacza się nadzwyczajnymi właściwościami w zakresie formowania kształtów. Dzięki niemu, po raz pierwszy można wykonać w pełni wzmocnione elementy okienne (również o nietypowych kształtach), mimo braku zbrojenia stalowego.
 

Okna GENEO to także nieograniczone możliwości kolorystyki.


WŁAŚCIWOŚCI:

    - szerokość profili - 86 mm, system z uszczelką środkową
    - profile 6-komorowe
    - współczynnik przenikania ciepła Uf do 0,85 W/m² K
    - oszczędność energi do 76% (przy wymianie starych okien drewniane/z tworzywa o współczynniku przenikania ciepła Uw = 2,7 W/m² K)
    - materiał - rdzeń z tworzywa RAU-FIPRO® z zawartością włókna szklanego, warstwa zewnętrzna z wysokiej klasy tworzywa RAU-PVC
    - doskonała izolacyjność akustyczna okna – Rw 47 dB dla szyby o izolacyjności  akustycznej 50 dB, osiagana bez zbrojenia stalowego
    - utrudnienia przeciwwłamaniowe do klasy WK3, bez zbrojenia stalowego do klasy WK2
    - przepuszczalność powietrza - klasa 4 (DIN EN 122007)
    - szczelność na przenikanie wody opadowej - klasa 9A (PN/DIN EN 122008)

 ZALETY:

    - system wzmocnionych profili okiennych bez zastosowania zbrojenia stalowego
    - doskonała stabilność profili uzyskana dzięki zastosowaniu nowatorskiego tworzywa RAU-FIPRO® oraz perfekcyjnej konstrukcji profili i systemowi zintegrowanych wzmocnień (IVS)
    - doskonała izolacyjność cieplna profili kwalifikuje system do domów niskoenergetycznych i pasywnych
    - niewielka wysokość pakietu profili (115 mm) ułatwia efektywne pozyskiwanie ciepła i światła słonecznego
    - brak konieczności stosowania wzmocnień ze stali umożliwia racjonalizację produkcji i składowania
    - mniejszy ciężar elementów (do 40 %) ułatwia produkcję oraz montaż gotowych elementów
    - specjalna komora funkcyjna umożliwia stosowanie dodatkowych wkładek termoizolacyjnych
    - szeroki wrąb szyby (66 mm) pozwala na stosowanie termoizolacyjnych pakietów szyb dwukomorowych o współczynniku przenikania ciepła Ug od 0,4 do 0,7 W/m² K
    - nowy kształt uszczelek pozwolił na zmniejszenie sił potrzebnych do zamykania i otwierania okien
    - profile są przyjazne środowisku i mogą być poddawane recyklingowi

ProfilMet sp z o.o.
Bajdy k/Krosna,
38-471 Wojaszówka


tel/fax +48 (13) 43 855 76
e-mail: biuro@profilmet.pl

Bramy garażowe Krosno.
Rolety Krosno.
Jasło. Rzeszów.